Wyniki WFMB 2018

Modele plastikowe

Kategoria wiekowa: Młodzik

Dm: dioramy (wszystkie skale)
Kalota Mikołaj M-60

Fm: figurki (wszystkie skale)
Leszczyński Tymoteusz Cultysta WH 40k
Leszczyński Tymoteusz Oddział powstańczy
Śliżewski Radosław Yoda

Lm: modele lotnicze (wszystkie skale)
Barański Bartek Me 163 KOMET
Łabęcki Jaś Nakajima Ki-84 Hayate
Szklarczyk Angela Jet Provost

Om: modele okrętowe (wszystkie skale)
Dziekański Bartosz Prince of Wales

PCm: modele pojazdów cywilnych (wszystkie skale)
Świder Szymon De Lorean BTTFIII

Pm: modele pojazdów wojskowych (wszystkie skale)
Leszczyński Tymoteusz Stug ausf. G
Łunkiewicz Antoni jeep, kubelwagen, ke^enkrad
Staniek Adam Brytyjska cysterna lotniskowa AEC 854

Kategoria wiekowa: Junior

Dj: dioramy (wszystkie skale)
Mieszkowski Piotr Staliniec S-65
Panasiuk Mikołaj Bri`sh forces in Iraq 2003
Przesmycki Michał 1981

Fj: figurki (wszystkie skale)
Mrozek Maja Ixi-Pixi Skink Priest
Starosta Jan Wikingowie
Starosta Jan Dragoni Gwardii miejskiej Paryża

Lj: modele lotnicze (wszystkie skale)
Imiołczyk Adam S.M. 79 Sparviero
Kurek Michał Spigire Mk IX c
Osiecki Krzysztof Grumman Hellcat F6F

Oj: modele okrętowe (wszystkie skale)
Staniek Michał Niemiecki okręt podwodny U-552

PCj: modele pojazdów cywilnych (wszystkie skale)
Dyrda Maciek Ford Thunderbolt
Mieszkowski Piotr ZiŁ-157 Potwór z Bieszczad
Mortka Dawid Traktor CASE ładowarka

Pj: modele pojazdów wojskowych (wszystkie skale)
Horodeński Jędrek BWP-3
Horodeński Jędrek M1A2 SEP TUSK II
Kurek Maciek PZ I

Kategoria wiekowa: Senior

Ad – artyleria, 1/48 i większe
Kieliszek Jarosław Wagon artyleryjski Pociągu Pancernego „Śmiały”
Miler Piotr Krupp 21 cm Morser
Pomianowski Maciej sFH 18

Am – artyleria, 1/72 i mniejsze
Perski Zbigniew 18 cm Howitzer IJA
Zietek Marek Śkoda-100mm

CC – samochody ciężarowe i techniczne, wszystkie skale
Chojnacki Jan Ferguson Tractor
Jankowski Marcin Zil 130G z żurawikiem HDS-3
Krawczyk Grzegorz Caterpillar 12
Strojek Wojciech Ural KS-2573

CM – motocykle, jednoślady, wszystkie skale
Szopa Artur Yamaha YZF-1 ‚Monster’

CO – samochody osobowe, wszystkie skale
Nabiałek Jacek Ferrari 250 Testarossa
Nabiałek Jacek Ferrari 250 GTO
Nabiałek Jacek Ford 1932

CS – samochody sportowe, wszystkie skale
Chesnokov Oleg Ferrari fxx

DS – dioramy lotnicze, wszystkie skale
Małysz Tomasz Zeppelin LZ-77
Waszkowski Sławomir PKZ-2

FHDdo1914 – figury historyczne, powyżej 54 mm, do 1914
Niedziałek Marcin Fratres Mili`ae Templi

FHMdo1914 – figury historyczne, do 54 mm, do 1914
Bieńczyk Mariusz Hunkpapa chief
Sztarbała Kamil Feliks Jeanne d’Arc
Śladowski Maciej Pola Grunwaldu
Sztarbała Kamil Feliks U.S. Goliath Rider

FHP – popiersia historyczne
Bieńczyk Mariusz Poniatowski
Buder Andrzej Saladin
Niedziałek Marcin Towarzysz Husarski
Rabiega Kosma LA HIRE BATTLE OF PATAY

H48 – śmigłowce,
1/48,
Dąbrowski Rafał AH-64D

H72 – śmigłowce, 1/72 i mniejsze
Biełokozowicz Tomasz Mil Mi-10
Michalecki Mateusz MI-17 MTV-1
Opaliński Tomasz MQ-8B Fire Scout
Sołtysiak Konrad CH-118 Iroquois

K – kolekcje, minimum 5 modeli powiązanych tematycznie (wszystkie skale)
Biełokozowicz Tomasz Japońskie wodnosamoloty
Biełokozowicz Tomasz „Odrzutowe myśliwce Jakowlewa”
Kuziemski Marcin Rodzina KW

N – pojazdy SF (wszystkie skale)
Iskrzycki Tomasz X-Wing Fighter
Krawczyk Grzegorz x-12
Rabiega Kosma Gyrocopter

NFd – figury SF i fantasy powyżej 54 mm oraz popiersia
Bieńczyk Mariusz Khal
Niedziałek Marcin That was the DROID I was looking for
Odolczyk Michał Sha’un
Rabiega Kosma Cyclop
Rabiega Kosma The Witcher

NFm – figury SF i fantasy, do 54mm
Gendek Michał Champion of Chaos
Rabiega Kosma Salamandra
Rabiega Kosma Alchemist
Sztarbała Kamil Feliks Zaida

ONm – okręty nawodne, 1:700 i mniejsze
Małysz Tomasz Huascar
Piątek Michał IJN Fuso
Szymański Przemysław HMS Albatross

ONs – okręty nawodne, od 1:699 do 1:200
Białek Michał Korweta Proj. 1239 Siwucz „BORA”
Lundberg Ulf Dunkerque
Lundberg Ulf Sae^a
Śladowski Maciej Admiral Graf Spee

OPd – okręty podwodne, 1:199 i większe
Białek Michał U-997 Typ VIIC41 + Neger

OPm – okręty podwodne, 1:200 i mniejsze
Śladowski Maciej Uboot Typ XXI

P35G – pojazdy gąsienicowe, do 1945 roku, 1/35 i większe
Bajor Artur B-1 Bis
Kieliszek Jarosław Czołg pościgowy 10TP
Kieliszek Jarosław Działo samobieżne TKS-D
Tafil Michał Voroshilovets
Wolszczak Marcin IS-2

P35Gmodern – pojazdy gąsienicowe, po 1945 roku, 1/35 i większe
Chojnacki Jan ZSU-57-2 Bośnia
Jankowski Marcin DT-74
Krawczyk Grzegorz Staliniec T-100
Opiłka Krzysztof LEOPARD 2 PANZER WAFFE 1946
Zborała Zenon ” Jurand” M -10 „Strzała”

P35K – pojazdy kołowe i półgąsienicowe, do 1945 roku, 1/35 i większe
Czekan Piotr CASE Tractor
Godlewski Andrzej Daimler Benz 1903 & Ringkanone
Mazur Radosław samochód pancerny wz.34 II
Odolczyk Michał M-20

P35Kmodern – pojazdy kołowe i półgąsienicowe, po 1945 roku, 1/35 i większe
Krawczyk Grzegorz ZIS 150 MMZ585
Kubić Rafał BTR-60PB
Strojek Wojciech M1130 Stryker
Zborała Zenon ” Jurand” UAZ 469 RD- 43

P48G – pojazdy gąsienicowe, 1/48
Bajor Artur Sherman Firefly Ic
Dąbrowski Adam Cromwell Mk.IV
Kuziemski Marcin Stug III
Porosiło Tomasz BTR-50P

P48K – pojazdy kołowe i półgąsienicowe, 1/48
Dąbrowski Adam BA-64
Lorek Dawid U.S. ARMY STUFF CAR
Prośniak Mirosław NASH-QUAD m.1917, Jaszcz amunicyjny
Rafalski Sylwester Citroen

P72G – pojazdy gąsienicowe, do 1945 roku, 1/72 i mniejsze
Dąbrowski Adam Ka-Mi
Kubić Rafał IS-2
Żak Łukasz KW-85
Żak Łukasz IS-152

P72Gmodern – pojazdy gąsienicowe, po 1945 roku, 1/72 i mniejsze
Dąbrowski Adam T-55
Perski Zbigniew AHS Krab
Perski Zbigniew M120G 120 mm moździeż samobieżny – prototyp
Przepióra Piotr M3A2 Bradley
Soja Rafał T-55 A/AM

P72K – pojazdy kołowe i półgąsienicowe, do 1945 roku, 1/72 i mniejsze
Bołochowski Jacek Scammel Tank Transporter & Vallen`ne Mk.I
Lis-Kujawski Andrzej Chevrolet C15A (11)
Łunkiewicz Michał Sd.Kfz.221 mit 2,8cm sPzB 41
Ziętek Marek PM-3
Żak Łukasz Polski Fiat 508/518

P72Kmodern – pojazdy kołowe i półgąsienicowe, po 1945 roku, 1/72 i mniejsze
Kubić Rafał 9P148 Konkurs
Perski Zbigniew M120K 120 mm moździeż samobieżny
Przywara Grzegorz SCUD-B
Rudzki Łukasz ZIL-131

S144cyw – samoloty cywilne, 1/144
Dmowski Tomasz BOEING 777
Mirosław Łukasz Airbus A320 Wizzair
Nieborek Paweł A380-800 AIR FRANCE
Nieborek Paweł B787-8 LOT

S144woj – samoloty wojskowe, 1/144
Domański Artur Spigire Mk. XVI
Gmerek Kamil MiG-21MF

S32Ś – samoloty z napędem śmigłowym, 1/32 i większe
Czarnowicz Marcin Albatros B.II
Domański Artur Lublin R XIII

S48O – samoloty z napędem odrzutowym,
Czarnowicz Marcin F-8E(FN)
Dąbrowski Rafał F-14
Mirosław Łukasz F-16C block 30 Agrressor
Ostaszewski Piotr Su-33
Werpachowski Wojciech F-14A Alicat

S48Ś – samoloty z napędem śmigłowym, 1/48
Bajor Artur DH 2
Grzywa Albert Ju-52
Grzywa Albert Pe-2

S72O – samoloty z napędem odrzutowym,
1/72
Budziak Michał MiG-15
Frątczak Michał Mig-29
Skałbania Robert Aero L-39ZO Albatros

S72Ś – samoloty z napędem śmigłowym, 1/72
Ciepierski Marcin F4U-1 Corsair
Grzywa Albert Tuploev G-1
Kozłowski Mikołaj Spigire IX
Sznajder Jacek Supermarine Southampton Mk I

Kategorie specjalne PLASTIK

Broń i technika II RP – Prośniak Mirosław PZInż.130, polski czołg pływający

Najlepsza szmata – Wojtczak Michał Sherman M4A1

Vintage – Biełokozowicz Tomasz Churchil A.V.R.E.

Powstanie warszawskie 1944 – Łunkiewicz Michał Chevrolet 157 ,,AK”

Nagrody specjalne

Bielskiej Strefy Modelarskiej GRAND PRIX of Poland Model Show Arrangers-Babaryba 2018 Lundberg Ulf Dunkerque

Bielskiej Strefy Modelarskiej nagroda dodatkowa Starosta Jan F-15I

Bielskiej Strefy Modelarskiej nagroda dodatkowa Żabrowski Aleksander Messerschmitt Bf 109 E-4

Denar Elbląg za Najlepszy naszym zdaniem model w barwach polskich Dźwigała Dariusz Su-22m4

Dowódcy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej za najlepszy model czołgu Wójtowicz Michał T-55

Dowódcy 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku w kategorii młodzik/junior Szklarczyk Angela Jet Provost

Dowódcy 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku w kategorii senior Złotkowski Maciej F-16D block 52+ „Jastrząb”

Dyrektora Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa za model pojazdu w barwach Polskich Wojskowych Misji Zagranicznych Pietrygała Robert M1114

Eureka XXL za model który zrobił największe wrażenie Chojnacki Jan ZSU-57-2 Bośnia

First to Fight za najładniejszy model FtF Leszczyński Tymoteusz Sekcja możdzierzy 1939

Grupy Modelarskiej Replika Kraków Grzywa Albert Ju-52

Grupy Modelarskiej Replika Kraków Kieliszek Jarosław Wagon artyleryjski Pociągu Pancernego „Śmiały”

Hobby Modelarski Za wprowadzenie sklepowego w zachwyt Małysz Tomasz Huascar

InKoguto za najlepszy model śmigłowca Dąbrowski Rafał AH-64D

IPMS Polska za model w polskich barwach lub polskiej konstrukcji Michalecki Mateusz MI-17 MTV-1

IPMS Wrocław – „oddaj Krasnala” Biełokozowicz Tomasz „Odrzutowe myśliwce Jakowlewa”

ISMR Nagroda specjalna Strojek Wojciech Ural KS-2573

Kólka modelarskiego Broń i Barwa Koszęcin za model młodego modelarza, który nas zachwycił Jakubczak Piotr F-16

Lukgraph za model wykonany z zestawu Lukgraph Domański Artur Lublin R XIII

Marcin Strembski w ramach I-go nieoficjalnego zlotu posiadaczy luksusowych modeli 1:144 Nieborek Paweł B720 MAERSK

Mirage Hobby Shop za najciekawszy model Opiłka Krzysztof LEOPARD 2 PANZER WAFFE 1946

Mirage Hobby Shop za najciekawszy model Gundama Ostaszewski Piotr MSZ-006A1 Zeta plus (repaint)

Mirage Hobby za najlepszy model Mirage Hobbby junior Kurek Maciek PZ I

Mirage Hobby za najlepszy model Mirage Hobbby senior Kuziemski Marcin 7TP

Modelarzy Kieleckich Złoty Dzik za najlepszy model lotniczy Simanavicius Mindaugas Kolekcję modeli łodzi latających

od LOOZ MODELS za model, który się szczególnie spodobał Godlewski Andrzej Fajrant

od Olsztyńskiego StowarzyszeniaModelarzy „Warmia” – Baba Pruska plas`k

Godlewski Andrzej Daimler Benz 1903 & Ringkanone od Wojciecha Łuczaka za najbardziej realistyczne efekty starzenia się drewna na żaglówce Wołyniec Witold Fla|e Peel Scale Modelers z Brampton,

Canada za najlepszy naszym zdaniem pojazd pancernyMazur Radosław samochód pancerny wz.34 II

Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych METRO sp. z o.o. za najciekawszy model maszyny budowlanej Krawczyk Grzegorz Ził 130

Rado Miniatures za najlepszy temat polski w 1/35 Godlewski Andrzej Fajrant

ShelfOddity za najciekawszą 144-ka festiwalu w oczach załogi Shelf Oddity. Nieborek Paweł B720 MAERSK

Toro Model TORO MODEL TROPHY Dąbrowski Rafał BWP-1

Za najlepszy model wg SPM od Szczecińskiego Paprykarza Modelarskiego Małysz Tomasz Zeppelin LZ-77

BESTY – plastik

GRAND PRIX – za najlepszy model festiwalu Niedziałek Marcin Towarzysz Husarski

Najlepsza diorama Małysz Tomasz Admirał Uszakow

Najlepsza figura Bieńczyk Mariusz Khal

Najlepszy model lotniczy Sznajder Jacek Supermarine Southampton Mk I

Najlepszy model Nie z tej ziemi Buder Andrzej ATy– ATy

Najlepszy model okrętu  Ulf Lundberg za RN Saetta

Najlepszy model pojazdu cywilnego Nabiałek Jacek Ferrari 250 Testarossa

Najlepszy model pojazdu wojskowego Ziętek Marek PM-3

Wyróżnienia Kartony

Kategoria wiekowa: Młodzik

KMI – inne (figurki, zwierzęta, budowle, dioramy itp.)
Jastrzębska Monika Kanadyjczyk
Szklarczyk Maja Chatka z piernika
Zaveckaitė Daniela Zamek Karlstejn

KMO – statki, okręty, żaglowce
Ciach Franciszek ORP Błyskawica
Delehta Konrad UNITED STATES
Szczypta Piotr QUEEN MARY

KMP – pojazdy cywilne i wojskowe
Rudys Vakaris Pz. Kpfw. VI „Tiger”
Walo Małgosia Radiowóz

KMS – lotnictwo (samoloty, śmigłowce, balony itp)
Barauskas Deividas „Arsen-7”

KPG – wojskowe pojazdy gąsienicowe
Błażewicz Michał MAN TGS 28.320
Kategoria wiekowa: Junior

KA – artyleria (bez napędu)
Prokop Wiktor Bofors hel

KB – budowle
Mieszkowski Piotr Kaplica w Jaszczurówce

KF – figurki, zwierzęta
Prokop Wiktor Jurand

KI – inne
Prokop Wiktor Katapulta

KOLW – Statki i okręty do linii wodnej
Prokop Wiktor Basto

KPC – pojazdy cywilne
Prišmontas Paulius FSC A15M „Žuk”

KPK – wojskowe pojazdy kołowe
Sungaila Ignas Kfz.13 „Adler”

KR – rakiety, pojazdy kosmiczne i SF
Prokop Wiktor Arsen-7

KS1 – samoloty z napędem śmigłowym do 1925 roku
Sungaila Ignas „Rumpler C.I”

KS2 – samoloty z napędem śmigłowym po 1925 roku
Prokop Wiktor Spigire 1B
Kategoria wiekowa: Senior

KA – artyleria (bez napędu)
Chabrowski Leszek Armata p.panc PaK 40
Mazur Radosław 75mm armata polowa Schneider wz.1897 & ciągnik Citroen Kegresse P17

KB – budowle
Gaca Piotr Latarnia Kłajpeda
Venckauskaitė Vaiva Zamek Bolkow

KF – figurki, zwierzęta
Śliwiński Stanisław Figura św Jana Nepomucena w Gołębiu
Venckauskaitė Vaiva Husarz

KI – inne
Bartosz Kokoszka Ki 61 Hien
Rutkowski Andrzej Wrak żaglowca
Szkwarek Tomasz Diorama portu w Hamburgu

KO – statki i okręty
Ciach Tomasz ORP PIORUN
Kowalski Andrzej „REGULUS” Trawler przetwórnia typ B-414
Norkus Vilmantas „Cicogna”
Pikora Mateusz HMS Onslow
Stawiak Mirosław CHIKUMA

KOLW – Statki i okręty do linii wodnej
Ciach Tomasz HMS PENELOPE
Rutkowski Adam USS „Hornet”

KOP – okręty podwodne
Kozłowski Radek Japoński okręt podwodny I-176
Sungaila Pranas U-VIIC/44
Zabłocki Krzysztof Trieste

KPC – pojazdy cywilne
Bołochowski Jacek Caterpillar Sixty
Bratkowski Jakub Jelcz 272 MEX
Norkus Vilmantas MAN TGX Formula Truck 2013

KPG – wojskowe pojazdy gąsienicowe
Bogusz Adam SU-100
Bołochowski Jacek T-55
Niki`n Aleksander KW-122
Targoński Piotr 7TP dwuwieżowy

KPK – wojskowe pojazdy kołowe
Bołochowski Jacek Sd.Kfz.222
Kozłowski Paweł Panhard 178

KPS – pojazdy szynowe
Dąbrowski Marcin Cn2t Las
Rusinowski Zdzisław EU05 – elektrowóz PKP
Woźniak Ryszard Polski parowóz osobowy z 1949r. Ol 49

KR – rakiety, pojazdy kosmiczne i SF
Prokop Piotr Saturn 1
Żurawski Rafał Voyager

KS1 – samoloty z napędem śmigłowym do 1925 roku
Bołochowski Jacek Fokker E.V
Ogarek Paweł Avro 504 K

KS2 – samoloty z napędem śmigłowym po 1925 roku
Bąk Tomasz P.11C
Borek Mariusz PZL 37 B ŁOŚ
Król Tomasz RWD-6
Lach Maciej P-39D-1
Ogarek Paweł Samolot rekordowy RWD-5bis
Targoński Piotr PZL 23B Karaś

KS3 – samoloty z napędem odrzutowym
Bąk Tomasz SBLIM -2
Borek Mariusz A-7E CORSAIR II
Kołodziejski Robert MIG-23

KS4 – śmigłowce, szybowce i sterowce
Król Tomasz SZD-25 Lis
Lach Maciej Mi-24D
Zabłocki Krzysztof AH 1 F Cobra

– żaglowce
Ciach Tomasz CUTTY SARK
Dębicki Robert PAPEGOJAN
Norkus Vilmantas HMS „Badger”
Rutkowski Andrzej Horus
Weremko Tomasz Grosse Jacht

Wyróżnienia w kategorii specjalnej „Broń i technika II
Rzeczypospolitej 1918-1939”

Bąk Tomasz P.11C
Chabrowski Leszek Czołg rozpoznawczy TK-3
Gliwa Krzysztof Bofors 40mm + C2P
Głuszko Zbigniew ORP gen. Haller
Kochanek Wiesław Polski monitor rzeczny ORP KRAKÓW
Król Tomasz ORP Iskra
Król Tomasz RWD-6
Mazur Radosław ciężarówka Citroen Kegresse B2 10CV
Targoński Piotr PZL 23B Karaś
Targoński Piotr Wz. 34

Nagrody specjalne

Olsztyńskiego Stowarzyszenia Modelarzy „Warmia” – Baba Pruska karton Szkwarek Tomasz Diorama portu w Hamburgu

Grand Prix GPM Mieszkowski Piotr Kaplica w Jaszczurówce KPM Koszalin – Pod but Bogusz Adam F-4 Phantom II

Wolontariatu MPTW i Fundacji ProMilitaris za najbardziej odlotowy śmiglak Lach Maciej Mi-24D

ANSWER za najciekawszy model na festiwalu modelarskim BABARYBA 2018 Brzozowscy Iwona, Paweł SM03

ANSWER za najciekawszy model na festiwalu modelarskim BABARYBA 2018 Bąk Tomasz SBLIM -2

Grand Prix Wydawnictwa JSC Ciach Tomasz USS NORTH CAROLINA

Młodzież – młodzieży za najlepszy model kartonowy grup wiekowych
młodzik/junior.

Od modelarzy z Centrum twórczości dzieci i młodzieży miasta Gargżdai. Litwa. Szczypta Piotr QUEEN MARY

Besty – karton

Najlepszy model lotniczy Sznajdrowski Stanisław Junkers Ju-87 R-2

Najlepszy Nietypowy model kartonowy Szkwarek Tomasz Diorama portu w Hamburgu

Najlepszy model okrętu Kopański Sławomir Pancernik NAGATO

Najlepsza budowla Venckauskas Evaldas Zamek w Lipnice

Najlepszy model pojazdu cywilnego Żawrocki Maciej HCP 1-6-2 „Bułgar”

Najlepszy model pojazdu wojskowego Bołochowski Jacek T-55